Korean skincare routine s Korean Glamour

Správná péče o pleť je základ. Jak si ale takovou skincare rutinu vytvořit? S Korean Glamour týmem jsme pro Vás sepsali postup, kde máte vše pečlivě vysvětleno.

 

Krok 1: Pleťový odličovač na olejové bázi

Pleťový odličovací přípravek na bázi oleje odstraní z pórů nejen nejodolnější make-up, ale také nečistoty (prach, oleje a opalovací krém). Odličovací přípravky se dají koupit v několika variantách – buď jako čisticí olej, balzám nebo tyčinka. Mezi jejich složky patří rostlinné oleje (např. ze semen jojoby, makadamových ořechů a kokosových semen).

VYBRAT SI MŮŽETE ZDE:

 

 

Krok 2: Odličovač na vodní bázi

Odličovač na vodní bázi, jak už název napovídá, je vyroben především z vody. Odstraňuje zbytky make-upu, potu a nečistot.

Těmito dvěma kroky docílíme takzvaného dvojího čištění. Kombinace čisticího přípravku na bázi oleje a čisticího přípravku na bázi vody zanechá pleť mimořádně čistou a připravenou na další kroky Vaší skin care.

VYBRAT SI MŮŽETE ZDE:

 

 

Krok 3: Exfoliační pleťový přípravek neboli scrub

Scruby odstraňují odumřelé kožní buňky a zlepšují celkovou strukturu pleti. Existují dva typy exfoliátorů – mechanické a chemické. Chemický peeling je šetrnější a je vhodný pro všechny typy pleti, zejména pro problematickou a aknózní pleť. pokud trpíte na akné, rozhodně nepoužívejte mechanický peeling. Peeling je doporučeno provádět 2x týdně.

VYBRAT SI MŮŽETE ZDE:

 

Krok 4: Pleťové tonikum

Tento důležitý krok navrací pleť do ideálního stavu tím, že vyrovnává její PH (kyselost), hydratuje ji a připravuje ji na maximální vstřebání produktů, které se na ni následně aplikují. Vynecháním tohoto kroku se šidíte na využití všech blahodárných látek z následujících produktů - séra, krému nebo masky.

VYBRAT SI MŮŽETE ZDE: 

 

 

 

Krok 5: Pleťová maska

Jednorázové pleťové masky jsou symbolem korejské kosmetiky. Je k dispozici mnoho druhů masek pro každý typ pleti, věk a potřeby. Nejčastěji se masky dělí na bavlněné, hydrogelové a ty z biocelulózy.

Náš tip: V den použití masky lze vynechat kroky 6 a 7, protože ošetření poskytované maskou je velmi koncentrované a obsahuje již složky, které se běžně vyskytují v esencích a sérech.

VYBRAT SI MŮŽETE ZDE:

 

Krok 6 a 7: Séra a esence

Esence je směs vitamínů a výživných látek, která dodává pleti další vrstvu hydratace a chrání její přirozené vlastnosti. Alternativou k esenci je obličejová mlha, kterou lze použít také hned po toniku nebo kdykoli během dne, kdy pleť potřebuje trochu hydratace.

Séra obsahují vysokou koncentraci účinných látek, které jsou určeny k řešení konkrétních problémů – zmírnění vrásek, rozjasnění tmavých skvrn, omlazení unavené pleti a mnoho dalších. Několik kapek séra přimíchaných do denního krému může přinést výraznější efekt.

VYBRAT SI MŮŽETE ZDE:

Krok 8: Oční krém

Oční krémy jsou speciálně určeny pro jemnou pokožku kolem očí, která může být až pětkrát tenčí než pokožka na jiných místech těla. Obvykle obsahují vysoké procento účinných látek, které pomáhají ošetřit vrásky a rozjasnit tmavé kruhy. 

Náš tip: Jako doplněk každé péče o pleť doporučujeme používat hydrogelové oční náplasti.

VYBRAT SI MŮŽETE ZDE:

 

Krok 9: Hydratační krém

Hydratační krém může mít podobu pleťové vody (někdy označované jako emulze) nebo pleťového krému. Pleťové vody jsou mnohem lehčí a méně hutné než krémy, takže se rychleji vstřebávají – ideální pro mastnou nebo smíšenou pleť.

VYBRAT SI MŮŽETE ZDE:

 

Krok 10: Opalovací krém / sleeping pack

Ráno: Opalovací krém je hlavním tajemstvím péče o pleť korejských žen a je považován za nejlepší přípravek proti stárnutí. Kromě ochranných faktorů SPF nabízí korejská sluneční péče také ochranu prostřednictvím typu filtru – chemického / organického filtru nebo fyzikálního / minerálního filtru.

Večer: Pro noční péči lze pokožku ošetřit zábalem na spaní. Ten se aplikuje dvakrát týdně před spaním místo hydratačního krému a nechá se působit přes noc, čímž se maximalizuje noční proces regenerace pokožky.

VYBRAT SI MŮŽETE ZDE:

 

 

Pro snadnější vytvoření Vaší rutiny si lze stáhnout obrázek, který jsme pro vás speciálně vytvořili.

 

Váš

Korean Glamour